Кропивницький. НВО № 35

Сторінка логопеда

Основні напрямки роботи:

1.    Обстеження учнів шкіл з метою виявлення дітей із мовними вадами.

2.    Діагностика мовленнєвих порушень.

3.    Зарахування до логопедичного пункту учнів, які мають мовні недоліки та виправлення їх.

4.    Корекція порушень усного і писемного мовлення.

5.    Співпраця з вчителями, батьками з профілактики мовних порушень.

6.    Проведення консультацій для учнів, вчителів, та батьків.

Організація логопедичної роботи.

Обстеження учнів для зарахування їх до логопедичного пункту проводиться з 1 по 30 вересня.

·        На логопедичний пункт зараховуються діти, які мають різні відхилення мовного розвитку.

·        Прийом учнів з вадами мови проводиться протягом усього навчального року в міру звільнення місць.

·        Наповнюваність груп – 4-5 дітей.

На  логопедичному  пункті одночасно працює 25 – 30 дітей.

Що ми робимо на логопедичних заняттях?

• Розвиваємо артикуляційну та дрібну моторики.
  • Формуємо правильну звуковимову, закріплюємо її у скоромовках, віршах, зв’язному мовленні.
  • Розвиваємо слухову увагу, пам’ять, фонематичний слух, звуковий аналіз та

синтез.

• Розвиваємо різні види мислення.
  • Розвиваємо зорову увагу, пам’ять.
  • Розвиваємо та коригуємо зорово – просторові орієнтації.
  • Коригуємо різні види дислексій (порушення навичок читання) та дисграфій (порушення навичок письма)

МІЙ  ПОГЛЯД  НА  СВІТ

Мій погляд на світ ... Він різнокольоровий. І це різнобарв'я мені хочеться подарувати дітям. Показати, що навіть мовленнєві проблеми можна долати, що називається  "з вогником". Саме тому, намагаюся проводити не просто заняття, а заняття-ігри, заняття-подорожі, заняття-пригоди. Ну а коли не дуже ладяться справи, то кажу собі « Dum spiro, spero!» (Поки дихаю, сподіваюся!)

Мій погляд на світ ... Він починається з посмішки. З посмішки людям: тим, з ким я зустрічаюся у справах або просто так!

Пам'ятаєте, як у добрій дитячій пісеньці: «Від посмішки стане всім світліше"!

І коли у відповідь я бачу посмішку, значить, ранок, день, вечір пройшли не даремно!

"Посміхайтеся, панове, посміхайтеся"!

Мій погляд на світ ... не світ крутиться навколо мене, а я прийшла у світ. Тому намагаюся пізнати його і себе в ньому ...

Лікар працює з хворобою, священик – з гріхами, педагог – з ідеалами, психолог – з ілюзіями… а чи знаєте ви професію, в якій поєднувались би МИЛОСЕРДЯ медицини, МУДРІСТЬ педагогіки і ПРОЗОРЛИВІСТЬ психології? Так… всі ці якості є невід’ємними складовими особистості справжнього ДЕФЕКТОЛОГА, ЛОГОПЕДА.

Мабуть особливості професії спонукали до створення власної методики швидкого навчання дітей свідомому читанню, яка вивчена Центром методичної та соціально-психологічної служби управління освіти Кіровоградської міської ради.

А загалом проводжу  групові та індивідуальні заняття з дітьми, що потребують допомоги в оволодінні усним та писемним мовленням, надаю консультації вчителям та батькам з питань своєчасного виправлення мовленнєвих недоліків.

ЗАВІТАЙТЕ!

ТУТ ДОПОМОЖУТЬ ВАМ ВИРІШИТИ ВАШІ ПРОБЛЕМИ.