21 вересня - Міжнародний день миру

21 вер. 2021
Відзначення Міжнародного дня миру на уроках української літератури

Міжнародний день миру щорічно відзначається 21 вересня. Цей день покликаний змусити людей не тільки задуматися про мир, але і зробити щось заради нього.
Щороку церемонія свята починається рівно о 10 годині біля Дзвону миру, який подарувала ООН Японія в 1954 році. Дзвін встановлений у Нью-Йорку. Його відлили, використавши монетки, зібрані дітьми з 60 країн світу, а також різні нагороди людей: медалі, ордени.
Тема миру неодноразово порушувалася і в усній творчості нашого народу. Українці дуже добре знають, що війна приносить тільки горе. І правду сказано в Новому Завіті, що хто взяв меч, від меча і загине.
Саме о 10 годині 21 вересня розпочався урок української літератури в 5-В класі. На прикладах зразків усної народної творчості під керівництвом учителя діти розкрили для себе тему необхідності миру не тільки в Україні, а й у всьому світі. Кожен учень зміг пізнати, як наші предки ставилися до теми миру, як висвітлювали її в казках. Також учні змогли висловити власну позицію щодо цього питання. Урок пройшов вдало та цікаво, кожен отримав щось нове для себе.
Ми сподіваємося, що мир буде в кожному домі та в кожній країні!